O autorze
Prezes Stowarzyszenia "Razem dla Kresów".

Facebook, Twitter

Nie dla gejstremizmu

W dzisiejszym proteście przeciwko małżeństwom homoseksualnym w centrum Paryża uczestniczyło, według policji, około 300 tys. osób. Z kolei organizatorzy twierdzą, że w demonstracji wzięło udział prawie półtora miliona przeciwników małżeństw osób tej samej płci. Donośny głos przeciwko homoseksualnej propagandzie.

Na 5-kilometrowej trasie od Wielkiego Łuku Braterstwa do Łuku Triumfalnego ustawiono gigantyczne ekrany. Na balkonach powywieszano transparenty z napisami: "Francois (Hollande), nie chcemy twojego prawa", "Nie dla gejstremizmu", "Chcemy pracy a nie małżeństw homoseksualnych".

Uczestnicy protestu chcą przeprowadzenia referendum w sprawie przyjętego w połowie lutego przez Zgromadzenie Narodowe projektu ustawy, która pozwala na legalizację małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci. 2 kwietnia projektem zajmie się Senat, gdzie rządząca we Francji lewica ma większość.

Zdaniem przeciwników projektu "całkowicie niszczy on społeczeństwo, negując naturalne rodzicielstwo", a "skutki gospodarcze, społeczne i etyczne będą nieuniknione". Choć protest jest apolityczny, to radykalnie prawicowy Front Narodowy zaprosił swoich aktywistów, by wzięli w nim udział. Swoje poparcie wyraził też szef centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) Jean-Francois Cope.


Doszło do kilku incydentów. Żandarmi użyli gazu łzawiącego wobec osób, które próbowały sforsować ogrodzenie i dostać się na Pola Elizejskie. Poprzednia demonstracja przeciwników małżeństw homoseksualnych zgromadziła 13 stycznia - według policji - 340 tys. osób, a według organizatorów prawie milion ludzi.

Z pewnością jest to radosna wiadomość na koniec weekendu. Wszak wszędzie piszą o jakiejś zdziczałej kobiecie, która aby błysnąć w mediach wyzywa papieża i o klakierach którzy jej wtórują. Znaleźli się też w ostatnim czasie tacy, co chcą zniesienia wieku inicjacji seksualnej do 13-go roku życia. Umówmy się - jednych i drugich zostawmy specjalistom. Prędzej czy później tam trafią, w białych kaftanach.
Trwa ładowanie komentarzy...