O autorze
Prezes Stowarzyszenia "Razem dla Kresów".

Facebook, Twitter

Jedno miasto, jeden klub... Pogoń Lwów!

Już jutro odbędą się derby Lwowa, spotkanie Pogoń Lwów - Karpaty-2 Lviv.

Trwający sezon w Premier Lidze obwodu lwowskiego nie jest dla nas łaskawy. Za sobą mamy już pięć meczów, a na koncie zero punktów. Piłkarzom nie można odmówić zaangażowania, strzelają bramki, jednak jest ich za mało. Do tego straciliśmy trenera w trakcie ligi. Jutro przed nami arcyważne spotkanie, derby z Karpatami. Ten mecz MUSIMY wygrać!


Od jakiegoś czasu na vk.com (taki ukraiński facebook) jest utworzone wydarzenie przez kibiców Karpat. Można tam przeczytać obraźliwe wpisy na temat kibiców Pogoni, wrzutki kierowane w klub i terminy, gdzie i kiedy się ustawiają. Swoją obecność potwierdziło już 170 osób.

Ten mecz to coś więcej niż 90 minut czystego sportu. To pokazanie, kto dominuje w mieście, do kogo ono należy. Będziemy grać we Lwowie, czyli u siebie. W Polsce i polskim mieście. Żadna moczymorda z Karpat tego nie zmieni. Jedno miasto, jeden klub... Pogoń Lwów!


Oświadczenie Zarządu LKS Pogoń Lwów
Zarząd LKS „Pogoń” Lwów zwraca się z gorącym apelem do kibiców obu drużyn o godne zachowanie w trakcie niedzielnego meczu. Apelujemy o uszanowanie zasad rywalizacji sportowej i powstrzymanie się od obraźliwych okrzyków oraz innych form agresji.
Mamy nadzieję, iż zachowanie kibiców obu lwowskich drużyn będzie potwierdzeniem gotowości naszych państw do zbliżających się rozgrywek Euro 2012.
Trwa ładowanie komentarzy...